Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

   pomorskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Rusza konkurs „Piękna Wieś 2012”

13.04.2012

Zapraszamy do udziału w konkursie „Piękna Wieś 2012”. Konkurs odbywa się w trzech etapach: gminnym, powiatowym i wojewódzkim i rozgrywany jest w dwóch kategoriach – „Wieś” oraz „Zagroda”.

W rywalizacji o tytuł najpiękniejszej pomorskiej wsi oraz zagrody uczestniczyć mogą  wsie, w których nie ma siedziby gminy oraz zagrody rolnicze, w tym gospodarstwa agroturystyczne, z wyłączeniem kwater turystyki wiejskiej. W konkursie nie mogą uczestniczyć laureaci I miejsc finałów wojewódzkich poprzednich 5 edycji konkursu.

Wsie i zagrody oceniane będą m.in. pod kątem estetyki posesji, dbałości o środowisko przyrodnicze, ochrony dziedzictwa kulturowego i tradycji miejsca oraz udziału mieszkańców w lokalnych inicjatywach.

Poprzez konkurs „Piękna Wieś” promowany jest aktywny udział społeczności wiejskich w zrównoważonym rozwoju swojego otoczenia i poprawie jego estetyki. Konkurs przyczynia się również do podnoszenia  atrakcyjności wypoczynkowej obszarów wiejskich, ochrony krajobrazu przyrodniczego oraz kulturowego pomorskich wsi oraz poprawy jakości życia na wsi.

Organizatorami konkursu „Piękna Wieś 2012” są: Województwo Pomorskie - Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Pomorskiego oraz Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku. Współorganizatorami konkursu  są urzędy gmin i starostwa powiatowe w województwie pomorskim.  

Szczegółowe informacje i zasady udziału konkursie określa Regulamin.


________________________________________

Do pobrania:

Regulamin Konkursu „Piękna Wieś 2012”


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009